POWER IS POWER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

× THE STORY ×

Петдесет години.
Две поколения и точно петдесет години бяха минали от Ледената война. Война, която бе убила милиони. Война, която затри цели фамилии. Уестерос се беше разцепили на шест кралства, като бяха останали единствено шест от големите домове - Таргариен, Ланистър, Старк, Тъли, Грейджой и Мартел. Тирел, Баратион, Арин, както и по-малките фамилии, бяха заличени от лицето на земята. Или поне всички бяха убедени в това. Дори след толкова време, повечето кралства все още не бяха успели да възстановят загубите от войната. Бяха загубили твърде много хора, трябваше да върнат твърде много дългове, а напрежението между тях растеше с всеки изминал ден.

* * *
× WELCOME ×
Вход

Забравих си паролата!

× LATEST ×
Latest topics
» Pure Evil
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyСря Юни 26, 2019 10:51 pm by ansya stark;

» Запазване на лик.
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyПон Юни 24, 2019 8:59 pm by ansya stark;

» Отсъствия
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyНед Юни 23, 2019 11:13 pm by Narcissa.

» Jaehaerys Targaryen|councillor of king Rhaegar|fc: aaron tveit|TAKEN
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyПет Юни 07, 2019 11:34 pm by rhaegar.

» ❄❄❄ ❅ ❄❄❄
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyЧет Юни 06, 2019 8:07 pm by Ivyra Stark

» Ivyra Stark | Princess of Winterfell | fc: Kaya Scodelario | TAKEN.
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyЧет Юни 06, 2019 10:00 am by lady sun;

» ♦ insane is not always a bad word ♦
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyСря Юни 05, 2019 11:07 pm by kaya

» -||in the end it doesn't even matter||-
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyСря Юни 05, 2019 8:08 pm by Rose.

» A seven nation army couldn't hold me back.
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyСря Юни 05, 2019 7:13 pm by doreana morras.

» "You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one."
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyНед Май 26, 2019 1:51 pm by relaenya dotaris;

» and please do not hurt me, love, i am a fragile one.
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyНед Май 26, 2019 10:41 am by lady sun;

» Pick your poison.
man without fear. // Aeron Duvall. EmptyВто Май 21, 2019 8:56 pm by Elia Sand.

× WHO'S ONLINE? ×
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 47, на Вто Дек 04, 2018 9:29 pm

man without fear. // Aeron Duvall.

2 posters

Go down

man without fear. // Aeron Duvall. Empty man without fear. // Aeron Duvall.

Писане by Aeron Duvall. Вто Юли 17, 2018 12:51 am

Most species bare their teeth as a threat, a display of aggression. It is a reminder that these clenched jaws can and will open your yielding throat. I want you to think of this, the next time I smile.

Роден съм на север, където вечен студ сковава почвата и не вирее друго освен вечно зелен мъх и бурени, но казват, че във вените ми тече дорнска кръв – гореща като нажежените от слънцето песъчинки, по които едни от най-отровните змии плъзгат елегантно своите люспести тела. Не знам дали е вярно, дали наистина майка ми или пък баща ми имат нещо общо с тези земи.. И двамата загинаха, когато бях твърде малък, толкова малък, че дори не си спомням как изглеждаха; не знам на кой от двамата приличам повече, нито дали изобщо приличам на някого от тях.
Израснах на един от корабите, плаващи под герба на Грейджой и казват, че имам техния нрав – по-буен и по-необуздан дори от най-страшната морска буря. Минавал съм през много такива без нито за миг да изпитам страх, че черните води ще се разтворят и ще ме погълнат... завинаги. Това качество ми помогна да се издигна, защото съдбата обича безстрашните. Хората също. Изпитват уважение към онези, които нямат какво да губят, които не се страхуват да изгубят живота си, защото това е единственото, което притежават сега или което винаги са притежавали. Или е страх? Границата между двете понякога може да бъде толкова тънка.
Почти целия си съзнателен живот прекарах в себедоказване. Защото бях никой. Нямах фамилия, семейство, войска, слуги. Имах сестра, близначка. Почина, когато бях на десет години. Хвана морска болест, цяла седмица се тресеше, докато не се предаде. Имах и нещо като баща. Мъжът, който ни бе взел под крилото си и довел тук. И той е мъртъв. Започнах от най-ниското стъпало в йерархията, почти наравно с робите и пленниците, които намираха спасението, гибелта или своя затвор в дъното на корабите. Научих, че да бъдеш никой е струва повече отколкото всяка знатна фамилия, както и отваря много повече врати отколкото тези, пред които са изправени бъдещите принцове и крале. Обществото е свикнало да подценя по-низшите, ала аз виждах съдбата на онези, които отказваха да се простят с титлата, званието и лоялността си към една от шестте знатни фамилии. Тънеха в мизерия, умираха като животни, докато малцината, чийто дух и воля биваха пречупени преуспяваха. Извоюваха свободата си, превръщайки се в господари на своя живот. Както казах, съдбата обича безстрашните.
Малко преди осемнадесетата ми годишнина отново стъпих на суха почва. Обикновено морската болест застигаше хората, дръзнали да се качат на борда на някой кораб, ала аз бях свикнал с методичното поклащане, докато пореше вълните, със суровия морски бриз, брулещ лицето ми и изсушавайки кожата ми, с напуканите и кървящи устни, с уханието на морска сол, с вкуса на прясно уловена риба и онази сладка, кехлибарна течност, която се разливаше в огромни количества, че дори най-сладкото вино оставяше кисел и натрапчив вкус в устата ми, караше стомаха ми да се преобръща още с първата глътка. Приключението по суша ме отведе обратно към мястото, на което бях роден, някъде далеч на север. Почти отвъд Вала. Сред руините на онова, което бях чувал да наричат великата стена, пазеща преди много дълго време седемте кралства от смъртоносните набези на бродещите мъртви и група диваци. Ирония е как диваците сега бяха онези, които преди години се бяха врекли да пазят седемте кралства на Уестерос; някога едни от най-доблестните мъже сега не познава значението на думата „лоялност“, нито ги интересуваше благополучието на седемте кралства. Единственото, останало непокътнато бе тяхната независимост, а услугите си предлагаха на всеки, който можеше да плати тяхната цена.
А тя... Тя ме отведе до нея. Лейди Тъли. Нежно цвете с ужасно злочеста съдба.

• Родителите на Ерон са убити, когато той е бил много малък. Всякакви спекулации за връзка с някоя от шестта фамилии или други  са просто слухове, продиктуваните от неизвестното му минало.
• Както е станало ясно по-нагоре, двамата със сестра му биват спасени почти като по чудо от бездетен пират, работещ под флаговете на Грейджой. Вероятно той им е дал фамилията си, представяйки ги като свои деца.
• Ерон е на двадесет, когато среща Катлин Тъли. Задачата му е да я придружи до дома на втория ѝ съпруг с тайната мисия да я измъкне от този втори уреден брак, но отношенията помежду им се развиват по непредвидим начин, така че скоро след това Ерон се оказва въвлечен в поредица от услуги в нейна полза.
Aeron Duvall25 // the brotherhood
faceclaim: ben barnes


Последната промяна е направена от Aeron Duvall. на Вто Юли 17, 2018 9:45 am; мнението е било променяно общо 1 път
Aeron Duvall.
Aeron Duvall.
Brother
Brother

Брой мнения : 636
Join date : 17.07.2018

Върнете се в началото Go down

man without fear. // Aeron Duvall. Empty Re: man without fear. // Aeron Duvall.

Писане by ansya stark; Вто Юли 17, 2018 12:57 am

Добре дошъл! Smile
ansya stark;
ansya stark;
Stark
Stark

Брой мнения : 5065
Join date : 23.03.2018

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите