POWER IS POWER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

× THE STORY ×

Петдесет години.
Две поколения и точно петдесет години бяха минали от Ледената война. Война, която бе убила милиони. Война, която затри цели фамилии. Уестерос се беше разцепили на шест кралства, като бяха останали единствено шест от големите домове - Таргариен, Ланистър, Старк, Тъли, Грейджой и Мартел. Тирел, Баратион, Арин, както и по-малките фамилии, бяха заличени от лицето на земята. Или поне всички бяха убедени в това. Дори след толкова време, повечето кралства все още не бяха успели да възстановят загубите от войната. Бяха загубили твърде много хора, трябваше да върнат твърде много дългове, а напрежението между тях растеше с всеки изминал ден.

* * *
× WELCOME ×
Вход

Забравих си паролата!

× LATEST ×
Latest topics
» Pure Evil
the short story of a bastard son EmptyСря Юни 26, 2019 10:51 pm by ansya stark;

» Запазване на лик.
the short story of a bastard son EmptyПон Юни 24, 2019 8:59 pm by ansya stark;

» Отсъствия
the short story of a bastard son EmptyНед Юни 23, 2019 11:13 pm by Narcissa.

» Jaehaerys Targaryen|councillor of king Rhaegar|fc: aaron tveit|TAKEN
the short story of a bastard son EmptyПет Юни 07, 2019 11:34 pm by rhaegar.

» ❄❄❄ ❅ ❄❄❄
the short story of a bastard son EmptyЧет Юни 06, 2019 8:07 pm by Ivyra Stark

» Ivyra Stark | Princess of Winterfell | fc: Kaya Scodelario | TAKEN.
the short story of a bastard son EmptyЧет Юни 06, 2019 10:00 am by lady sun;

» ♦ insane is not always a bad word ♦
the short story of a bastard son EmptyСря Юни 05, 2019 11:07 pm by kaya

» -||in the end it doesn't even matter||-
the short story of a bastard son EmptyСря Юни 05, 2019 8:08 pm by Rose.

» A seven nation army couldn't hold me back.
the short story of a bastard son EmptyСря Юни 05, 2019 7:13 pm by doreana morras.

» "You hate me, huh? That sounds like the beginning of a love story, not the end of one."
the short story of a bastard son EmptyНед Май 26, 2019 1:51 pm by relaenya dotaris;

» and please do not hurt me, love, i am a fragile one.
the short story of a bastard son EmptyНед Май 26, 2019 10:41 am by lady sun;

» Pick your poison.
the short story of a bastard son EmptyВто Май 21, 2019 8:56 pm by Elia Sand.

× WHO'S ONLINE? ×
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 47, на Вто Дек 04, 2018 9:29 pm

the short story of a bastard son

2 posters

Go down

the short story of a bastard son Empty the short story of a bastard son

Писане by Trystane S. Пон Юли 30, 2018 10:20 pm

Trystane Martell
House Martell
Known as No one/The Bastard son
Father: Duran Martell
Mother: Calypso
fc: Theo James
“Prove them wrong.”
Аз съм никой. Нямам родители, нито пък име. Поне не го използвам. Всеки се обръща към мен с наименованието и титлата "Копеле".
Казват, че майка ми е била развратница. Макар че имала мъж до себе си и две деца зад гърба си, си лягала с всеки срещнат мъж. Не за пари. За удоволствието. Така казват. Единствено мъжете от знатни родове й плащали, за да държи устата си затворена.
Баща ми, биологичният, решил да се отърве от напрежението с някоя. Не подбирал жените, хванал първата, която видял и я изчукал. Платил й с уговорката да си мълчи. Но когато получил съобщение, че е бременна, макар и да я бил забравил, започнал да изпраща пари, за да не каже кой е бащата. Но от къде би могъл да знае дали тя казва истината?
Аз съм Тристан, син на блудница и кралят на Дорн, накратко аз съм никой. В денят на зачеването ми е определена тази съдба. В денят на раждането ми пък, мъжът на майка ми й казал да се отърве от мен, да ме захвърли на дивите животни и те да си свършат работата, но вместо това тя ме изпратила като пратка с писмо на баща ми.
Не, не ме отгледа той, а слугите. Чистокръвните му наследници ме отритваха, казваха, че не съм като тях, че няма да бъда като тях, а слугите ме съжаляваха.
Израснах, тренирайки за рицар. Не се интересувах от тяхното мнение. Превърнах се в непукист. Не исках трона, а свобода. Не исках любов, но поне веднъж да бъда погледнат не като грешка или изчадие, а като човек.
***
Бях някъде на около седем. До тогава през по-голяма част от времето стоях в кухнята или си играех с децата на прислужниците. Но един ден мъже в дуспехи приковаха вниманието ми. Не знам как се случи. Играехме си с едно от момчетата, тичахме, гонехме се, а покрай нас минаха те. В този ден просто реших, че някой ден ще бъда като тях, ще браня земите на Дорн, честта на Мартел, ще се докажа пред баща си и той ще ме погледне.
Започнах да тренирам. Тайно се промъквах, взимах си дървен меч и го размахвах. Първоначално не знаех какво правя, но след това започнах да гледам как тренират другите деца, дори и възрастните. Не се мешах сред тях. Предпочитах да съм сам в това си начинание. Страх ме беше, че няма да ми дадат дори да се пробвам, защото съм "син" на краля. Или дори самият той нямаше да позволи копелето му да представя гордостта на Дорн.
С времето ставах по-добър. Започнах да ходя на тренировките и на осемнадесет реших да се пробвам за стана част от тях. Да нося дуспехите, предизвикващи вълнение у малките деца.Но заедно с миналото ми и дуспехите, които започнах да нося трябваше да стана студенокръвен. Любовта ми бе отнета от денят на зачеването ми. Дори и с игрите с онези деца не се чувствах щастлив... може би. Симулирах, мислех си, че съм усетил обич, подобна на тази от родителите, но единствено съм се залъгвал. Душата ми бе празна, а сърцето от камък.



Theo James и Max Irons бяха запазени за мен. Понеже направих героят с Theo моля Макс да бъде освободен.
Trystane S.
Trystane S.
Martell
Martell

Брой мнения : 44
Join date : 30.07.2018

Върнете се в началото Go down

the short story of a bastard son Empty Re: the short story of a bastard son

Писане by Narcissa. Вто Юли 31, 2018 12:50 pm

Одобрен, добре дошъл.
Narcissa.
Narcissa.
Stark
Stark

Брой мнения : 3003
Join date : 14.03.2018

https://power-is-power.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите